A mindennapokban megannyi stresszhelyzet vesz minket körül: munkahelyen, párkapcsolatban, szülő-gyermek kapcsolatokban, történhetnek váratlan események, helyzetek (lásd pl. covid-járvány). Van, amire egyszerűen nincs hatásod. De egyetlen dologra még akkor is hatással lehetsz, ha valami rossz történik: a hozzáállásodra. Természetesen az első lépés soha nem az, ha történik valami negatív, hogy rögtön pozitív színben tudd látni… Ez félreértelmezett pozitív pszichológia. Az első lépés az, hogy megéld az érzéseidet, akkor is, ha azok negatívak. Elfogadni is csak ezt követően tudod az érzéseidet (ez a második lépés), a harmadik lépés, hogy kezeld, szabályozd a negatív érzelmeidet.
A pozitív gondolkodás nem azt jelenti, hogy mindig képesek vagyunk rózsaszínben látni a világot, és nem is azt jelenti, hogy képesek vagyunk mindig optimisták lenni. A pozitív gondolkodás azt jelenti, hogy tudatosítjuk, hogy most negatív érzéseink vannak, de tudjuk, hogy rendelkezünk megküzdési stratégiával, megoldáscentrikus hozzáállással, ami segít, hogy kijussunk a nehéz helyzetből.
Irreális elvárás önmagadtól, hogy soha ne billenj ki az egyensúlyodból, hogy mindig harmonikus legyél. Ez alapvetően az érzések elfojtásához, hárításhoz vezet, ami lehet egyfajta védekező mechanizmus, hosszútávon azonban éppen azok az érzések betegíthetnek meg, amelyeket elfojtottunk, amelyekről nem vettünk tudomást.
Vagyis struccpolitika helyett: tanuld meg szabályozni, kezelni érzéseidet, tanulj meg nézőpontot váltani!
Ez a tréning ebben lesz segítségedre.